Alej na polničce Ke Křížku dosázena

18.04.2020

V sobotu 18. dubna 2020 jsme dosázeli alej mezi Velení a Mírovicemi na polničce Ke Křížku.

Většinu zakoupených stromů jsme zasadili z důvodu rychle přicházejícího sucha již před časem. Za přípravu i realizaci aleje moc děkujeme Míše a Lukášovi Kosovým (a všem Kosovým) z Mírovic.

Přestože jsme původně chtěli stromořadí sázet společně, ale bohužel jsme tuto akci z všeobecně známých důvodů museli zrušit, alespoň pár stromů si mohli zasadit ti, kteří si objednali "svůj" strom zač. března hned po vyhlášení akce. V sobotu si tak kaštan zasadilo několik rodinek i jednotlivců, kteří byli pozváni na přesně stanovenou hodinu a místo, tak abychom dodrželi rozestupy prostorové i časové a nedošlo ke srocování občanů :-).

"Rouškované sázení" se vydařilo, nálada byla veselá, a všem, kteří si "bezkontaktně a bezinfekčně" zasadili svůj strom, moc děkujeme.

V pondělí začnou obecní zaměstnanci ve stromořadí instalovat lavičky a doplníme osvětlením.

Chtěli bychom také poděkovat soukromým vlastníkům okolních polí za vstřícný přístup při jednání o umístění stromů.

Alej bude jednostranná, a to z důvodu vlastnicko - majetkových (okolní pole jsou v soukromém vlastnictví) a z důvodu nutnosti průjezdu zemědělské techniky.

Věříme, že nám kaštanová álej bude rychle růst k radosti.

Další místa v naší obci vhodná k sázení stromů "vymyslíme" po ukončení současných vládních opatření, tak abychom se mohli všichni při akci "sázení" opět společně sejít.

Zatím se držte, a až vám bude doma smutno, můžete se v zájmu svého duševního zdraví - projít naší novou alejí.

Fotky ze sobotního "dosázení" ZDE

(fotek jsou 2 strany)