Informace pro rodiče po zápisech do MŠ a ZŠ Veleň

Stručné obecní „hlášení“ po zápisech do naší MŠ a ZŠ

Pro klid rodičů "hlásíme", že jako vždy ve Veleni, přijímáme do naší MŠ Veleň na školní rok 2024/2025 všechny tříleté děti tj. narozené v r. 2021. Všichni tříletí veleňáčci a mírováčci se tedy mohou těšit do školky a budoucí prvňáčci do naší školy. Přejeme všem dětem, které jsou nově přijaty do naší školky i školy, aby se jim v MŠ i ZŠ líbilo, a prožily zde krásné a klidné dětství.

Z hlediska věku jsme velmi „mladou“ obcí a máme radost, že nejsou ve Veleni a v Mírovicích výjimkou rodiny se třemi i více dětmi, a jsme na věkový průměr v naší obci (cca 33 let) opravdu hrdí. Kromě velké radosti je to pro nás, jakožto pro zřizovatele MŠ a ZŠ, i velká starost. Musíme jako obec stále počítat děti :-), přemýšlet, investovat, rozšiřovat a stavět školní kapacity… Ale tato práce stojí „za to“, protože co má větší smysl, než aby se dětem a mladým rodinám v naší obci dobře žilo, rodiče nemuseli své děti někam dovážet, a všichni se cítili ve Veleni a v Mírovicích opravdu doma.

Jsme moc rádi, že díky stavbě nové budovy ZŠ Veleň a přístavbě naší školky, dobré spolupráci MŠ, ZŠ a obce, a díky každoročnímu otevírání přípravných tříd, můžeme vyhovět všem rodičům, kteří potřebují děti do MŠ umístit.

V létě zahajujeme stavbu objektu občanské vybavenosti, kde obec plánuje kromě jiného i zřízení dětské skupiny pro 2leté děti, obecní knihovny (vč. dětského oddělení) a mateřského centra s hernou. Děti tak budou mít opět pestřejší možnost zábavy a „vyžití“ přímo v obci.

Děkujeme všem rodičům, pí. učitelkám a učitelům, všem pracovníkům MŠ a ZŠ i vedení školy za dobrou spolupráci i dobrou vůli :-).